به گزارش پایگاه خبری پیداگرنیوز، مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان از ارائه تخفیف ۲۰ درصدی برای دریافت پروانه ساختمانی تا اسفندماه امسال و تعیین اقساط چندماهه و بدون کارمزد در این بسته تشویقی خبر داد. ، محسن گلی رو در نشست با اصحاب رسانه تصریح کرد: طی نشست‌هایی که با فعالان حوزه ساختمان داشتیم، مشخص شد […]

به گزارش پایگاه خبری پیداگرنیوز، مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان از ارائه تخفیف ۲۰ درصدی برای دریافت پروانه ساختمانی تا اسفندماه امسال و تعیین اقساط چندماهه و بدون کارمزد در این بسته تشویقی خبر داد.

، محسن گلی رو در نشست با اصحاب رسانه تصریح کرد: طی نشست‌هایی که با فعالان حوزه ساختمان داشتیم، مشخص شد که رکود قابل‌توجهی در عرصه ساخت و ساز در شهر ایجاد شده است و به این منظور، شهرداری اصفهان در راستای کمک به کاهش رکود و ایجاد رونق در عرصه ساخت و ساز، بسته تشویقی ویژه‌ای را برای دریافت پروانه ساختمانی شامل تخفیف، تقسیط و پرداخت به‌صورت ملکی، در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: بر این اساس، شهروندان می‌توانند نهایتا تا ۲۰ اسفندماه امسال با پرداخت ۵۰ درصد از عوارض صدور پروانه، از تخفیف ۲۰ درصدی بهره‌مند شده و مابقی عوارض را تا خردادماه سال ۱۴۰۳ طی سه قسط پرداخت کنند.

مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان اظهار کرد: بخشی از شرایط تخفیف بسته تشویقی عوارض پروانه ساختمانی به این صورت است که متقاضیان می‌توانند با پرداخت ۵۰ درصد از عوارض صدور پروانه، مابقی مبلغ را طی ۱۲ قسط به‌صورت ماهیانه و بدون کارمزد پرداخت کنند.

او با بیان اینکه در بخش دیگر نیز شهروندان می‌توانند ۴۰ درصد عوارض را پرداخت کرده و مابقی را طی ۸ قسط به‌صورت ماهیانه و بدون کارمزد پرداخت کنند، خاطرنشان کرد: پرداخت ۳۰ درصد از عوارض پروانه ساختمانی و پرداخت مابقی طی ۶ قسط به صورت ماهیانه و بدون کارمزد نیز بخش دیگری از شرایط این بسته تشویقی است.

معافیت شهروندان از افزایش نرخ تراکم سال آینده، درصورت دریافت بسته تشویقی

گلی با بیان اینکه طبق قانون درآمدهای پایدار، در سال آینده امکان افزایش حدود ۵۰ درصدی در نرخ تراکم امکان‌پذیر بود، گفت: با تلاش و نظر مساعد شورای اسلامی شهر اصفهان این رقم به ۳۳ درصد کاهش یافت.

مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان تاکید کرد: شهروندانی که امسال موفق به استفاده از بسته تشویقی دریافت پروانه ساختمانی شوند، ضمن دریافت تخفیف ۲۰ درصدی از افزایش ۳۳ درصدی نرخ تراکم سال آینده نیز معاف می‌شوند.