به گزارش پایگاه خبری پیداگرنیوز، رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گفت: پیام جعلی”مشترک گرامی برای باطل نشدن کد بن تخفیف خود فوری تماس بگیرید” ترفند جدید مجرمان سایبری برای کلاهبرداری از شهروندان است. سرهنگ سید مصطفی مرتضوی بیان داشت: امروزه در شبکه‌های اجتماعی شاهد روش‌های جدیدی از کلاهبرداری هستیم که با شگرد مهندسی اجتماعی […]

به گزارش پایگاه خبری پیداگرنیوز، رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گفت: پیام جعلی”مشترک گرامی برای باطل نشدن کد بن تخفیف خود فوری تماس بگیرید” ترفند جدید مجرمان سایبری برای کلاهبرداری از شهروندان است.

سرهنگ سید مصطفی مرتضوی بیان داشت: امروزه در شبکه‌های اجتماعی شاهد روش‌های جدیدی از کلاهبرداری هستیم که با شگرد مهندسی اجتماعی کاربران را به درگاه‌های جعلی بانکی هدایت می‌کنند و اقدام به برداشت از حساب آنها می کنند.

این مقام انتظامی در ادامه گفت: کلاهبرداران با فریب کاربران برای گرفتن بن تخفیف کالا، به بهانه‌های واهی بعد از دریافت وجه دیگر پاسخگوی فرد نیستند و حتی ممکن است کاربران را به درگاه‌های جعلی بانکی هدایت کرده و با سرقت اطلاعات بانکی آنها، اقدام به کلاهبرداری گسترده کنند.

سرهنگ مرتضوی تصریح کرد: بن‌های تخفیفی که از فروشگاه‌های غیرمعتبر ارسال می شود فاقد ارزش ریالی بوده و حتی در صورت خرید کالا و دریافت بن تخفیف کالا ممکن است کالای خریداری شده ارسال نشود و یا در صورت ارسال، اجناس بدون کیفیت و با ارزش ریالی بسیار پایین‌تر از مبلغ دریافتی به مشتری تحویل داده می شود.

رئیس پلیس فتا استان خاطر نشان کرد: گزارشات و تماس‌های متعددی از سوی شهروندان در خصوص کلاهبرداری از طریق پیام های جعلی  به پلیس فتا واصل می‌شود، کاربران به هیچ وجه به پیامک‌هایی که منبع و مبنای آن مشخص نیست اعتماد نکنند و قبل از واریز هرگونه وجه، ضمن رویت کالا از صحت و سقم آن اطمینان حاصل کنند.

وی از شهروندان درخواست کرد:: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی با ما در‌ میان بگذارند.