به گزارش پایگاه خبری پیداگرنیوز، رئیس اداره رفاه و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: سال گذشته در پیک سفرهای نوروزی ۵۵۰۰ اسکان در ۳۴۰ مدرسه داشتیم و امسال ۷۰۰۰ کلاس در ۶۰۰ مدرسه برای اسکان در نظر گرفته شده و ۱۵۰۰ فضا به ظرفیت اسکان نوروزی استان اضافه شده است. مهدی […]

به گزارش پایگاه خبری پیداگرنیوز، رئیس اداره رفاه و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: سال گذشته در پیک سفرهای نوروزی ۵۵۰۰ اسکان در ۳۴۰ مدرسه داشتیم و امسال ۷۰۰۰ کلاس در ۶۰۰ مدرسه برای اسکان در نظر گرفته شده و ۱۵۰۰ فضا به ظرفیت اسکان نوروزی استان اضافه شده است.

مهدی منتجب، در خصوص طرح اسکان نوروزی آموزش و پرورش استان اظهار داشت: آموزش‌های لازم به عوامل اجرایی مراکز رفاهی در قالب دوره‌های تخصصی ارائه شده است.

وی با یادآوری وضعیت ویژه نوروز امسال با توجه به تقارن آن با ماه مبارک رمضان تصریح کرد: بستر لازم برای طبخ غذای مهمانان در عین حفظ حرمت ماه مبارک فراهم شده است و هماهنگی‌ها و مکاتبات لازم با اداره اماکن نیز در حال انجام است.

رئیس اداره رفاه و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ارائه آموزش‌های ایمنی، آتش‌نشانی و بهداشتی به سرایداران و نیروهای خدماتی شاغل در مراکز اسکان را از دیگر برنامه‌های انجام شده در زمینه اسکان دانست و افزود: مدیرکل آموزش و پرورش استان و معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره‌کل نیز توصیه‌های لازم را به مدیران آموزش و پرورش نواحی و مناطق ابلاغ نموده‌اند و زمینه برای میزبانی شایسته از میهمانان نوروزی فراهم است.

وی ادامه داد: لیست تمام مدارس میزبان و ستادهای ۶گانه اسکان شهر اصفهان از طریق کانال‌های اطلاع‌رسانی در اختیار عموم مردم قرار گرفته و همچنین QR کد ستادهای اسکان نیز منتشر شده و در دسترس مسافران نوروزی است.

منتجب با اشاره به حضور نماینده آموزش و پرورش در ستادهای اسکان سایر دستگاه‌ها در ورودی‌های جنوب، شمال و شرق شهر اصفهان بیان کرد: فرایند اسکان از ۲۴ اسفندماه آغاز شده و بیش از ۶۰۰ مدرسه و ۷۰۰۰ کلاس درس به این موضوع اختصاص یافته است و همچنین مجموعه باغ ابریشم و ویلاسرای چادگان نیز آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی هستند.

وی اضافه کرد: مکاتبات لازم با مراکز درمانی فرهنگیان در سطح استان اصفهان انجام شده تا خدمت‌رسانی به فرهنگیان در این زمینه نیز بدون وقفه و مشکل انجام شود.

رئیس اداره رفاه و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان از فعالیت مستمر تیم‌های بازرسی در طول تعطیلات نوروزی خبر داد و خاطرنشان کرد: بازرسان ویژه‌ای نیز در ستادهای اسکان مستقر شده‌اند تا سرکشی‌های لازم انجام شده و مشکلات احتمالی رفع و رجوع شوند.

این مقام مسئول با بیان این نکته که بروشورهایی جهت اطلاع‌رسانی در خصوص مراکز رفاهی، اردوگاه باغ ابریشم، کمبود آب، مصرف صحیح گاز و رعایت الگوی مصرف آماده شده است و در اختیار مسافران نوروزی قرار خواهد گرفت، یادآور شد: سال گذشته در پیک سفرهای نوروزی ۵۵۰۰ اسکان در ۳۴۰ مدرسه داشتیم و امسال ۷۰۰۰ کلاس در ۶۰۰ مدرسه برای اسکان در نظر گرفته شده و ۱۵۰۰ فضا به ظرفیت اسکان نوروزی استان اضافه شده است.