به گزارش پایگاه خبری پیداگرنیوز،رئیس پلیس فتا استان اصفهان در مورد کانال و گروه‌های فروش امتیاز وام‌های کم بهره بانکی که با استفاده از اعتماد مردم از آنها کلاهبرداری می‌کنند هشدار داد. سرهنگ سید مصطفی مرتضوی گفت: کارشناسان پلیس فتا استان اصفهان در پی رصد و پایش فضای مجازی به تعدادی کانال در یکی از […]

به گزارش پایگاه خبری پیداگرنیوز،رئیس پلیس فتا استان اصفهان در مورد کانال و گروه‌های فروش امتیاز وام‌های کم بهره بانکی که با استفاده از اعتماد مردم از آنها کلاهبرداری می‌کنند هشدار داد.

سرهنگ سید مصطفی مرتضوی گفت: کارشناسان پلیس فتا استان اصفهان در پی رصد و پایش فضای مجازی به تعدادی کانال در یکی از شبکه‌های اجتماعی با تعداد اعضای بالا برخورد کردند  که به بهانه فروش وام در وب‌سایت‌ها از مردم کلاهبرداری می کردند.

وی افزود: با توجه به اینکه ادمین های اصلی این کانال ها ادعا می کردند که کانال آنها دارای مجوز از بانک مرکزی بوده و از نظر پروتکل‌های امنیتی نیز مورد تأیید می‌باشند از این‌رو پیگیری های قانونی در این خصوص در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان ادامه داد: با بررسی‌های فنی و رصد هوشمندانه صورت‌گرفته نهایتاً مشخص شد، مجرمان با طراحی سایت مورد نظر اقدام به فروش وام از مبلغ ۳۰ الی ۳۵۰ میلیون تومان می‌کنند.

سرهنگ مرتضوی اضافه کرد: در ادامه با بررسی فنی این وب‌سایت و تحقیقات میدانی صورت گرفته، صاحب خط تلفنی که مجرمان از طریق آن وارد پنل وب‌سایت مورد نظر می‌شدند طی یکسری اقدامات فنی توسط کارشناسان اداره مبارزه با جرایم سایبری پلیس فتا استان شناسایی شد.

این مقام انتظامی با اشاره به کلاهبرداری از طریق درج آگهی‌های جعلی در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی اظهار داشت: به شهروندان توصیه می کنیم برای دریافت هرگونه تسهیلات از مسیر قانونی و اصلی آن یعنی مراجعه به بانک و تشکیل پرونده براساس شرایط اعلامی بانک‌ها و مؤسسات مالی معتبر اقدام کنند و از خرید و فروش تسهیلات در فضای مجازی خودداری نمایند.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان در خاتمه  بیان داشت: شهروندان برای دریافت اطلاعات، هشدارها و توصیه های پلیس به سایت پلیس فتا به آدرسwww.fata.gov.ir مراجعه کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک، گزارش خود را در بخش ثبت گزارش مردمی به پلیس اطلاع دهند.