به گزارش پایگاه خبری پیداگرنیوز، معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان فرایند ارزیابی داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان را تشریح کرد. سیدعلی مدینه، معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در گفت‌وگو با روابط عمومی اظهار داشت: فرایند مصاحبه و ارزیابی دعوت‌شدگان […]

به گزارش پایگاه خبری پیداگرنیوز، معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان فرایند ارزیابی داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان را تشریح کرد.

سیدعلی مدینه، معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در گفت‌وگو با روابط عمومی اظهار داشت: فرایند مصاحبه و ارزیابی دعوت‌شدگان چندبرابر ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در دو کانون ارزیابی درحال انجام است که کانون آقایان در پردیس شهید باهنر و کانون بانوان در پردیس فاطمه‌الزهرا دایر است.

وی اضافه کرد: فعالیت هرکانون از ساعت ۷ صبح هر روز آغاز می‌شود که در آن روز، پذیرای ۱۶ داوطلب خواهد بود و ابتدا پذیرش انجام خواهد شد که در آن، وجود شروط اولیه شامل سن ۲۴ سال و پایین‌تر (متولدین ۱/ ۷/ ۱۳۷۸)، معدل بالای ۱۴ و تراز کل بالاتر از ۶۰۰۰ مورد بررسی خواهد گرفت.

مدینه بیان داشت: در صورت احراز شرایط اولیه، مدارک امتیازآور شامل رتبه‌های کسب شده در مسابقات مختلف، گواهی عضویت در هلال احمر، بسیج و… که ابتدا در سامانه psd.cfu.ac.ir توسط داوطلبان بارگزاری شده است مورد بررسی و صحت‌سنجی قرار می‌گیرد.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ارزیابی پزشکی را مرحله سوم این فرایند دانست و عنوان داشت: در صورتی که در مرحله بررسی پزشکی مشکلی وجود داشته باشد داوطلبان به پزشک معتمد ارجاع داده خواهند شد و در صورت صدور اجازه توسط پزشک معتمد، می‌توانند مراحل ارزیابی را ادامه دهند.

وی ادامه داد: پس از طی این مراحل، داوطلبان حائز شرایط در قالب ۴ گروه ۴ نفره و به صورت چرخشی وارد مرحله ارزیابی خواهند شد که شامل مراحل آزمون سلامت روان یا موقعیت‌شناسی، بحث گروهی و بازی گروهی می‌شود.

مدینه با تشریح آزمون موقعیت‌شناسی و بحث گروهی ابراز کرد: در آزمون موقعیت‌شناسی، داوطلبان در یک آزمون آنلاین شرکت می‌کنند و به سؤالات مشخصی پاسخ می‌دهند و در بخش بحث گروهی نیز، ابتدا سناریویی در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد که ۱۵ دقیقه برای مطالعه آن وقت دارند و سپس با دیگر اعضای گروه به بحث می‌پردازند که در حین بحث، فاکتورهای مختلفی نظیر رفتار، تعهد، ارتباط‌گیری و مسئولیت‌پذیری توسط ارزیاب بررسی می‌شود.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به مرحله بازی گروهی اشاره کرد و افزود: برای بخش بازی گروهی نیز ابتدا یک سناریو در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد و پس از مطالعه آن، به بازی گروهی می‌پردازند و در حین بحث، براساس موضوع به تهیه چیزی شبیه روزنامه دیواری، نشریه یا … تهیه کنند.

وی یادآور شد: داوطلبان جهت شرکت در فرایند ارزیابی، مدارک شخصی شامل کپی شناسنامه و کارت ملی، ۴ قطعه عکس، دیپلم یا گواهی موقت دیپلم، گواهی ریزنمرات و مدارک امتیازآور را همراه داشته باشند.

مدینه خاطرنشان کرد: در مجموع بیش از ۴۶۰۰ داوطلب شامل ۱۷۹۹ آقا و ۲۸۰۴ خانم وارد فرایند ارزیابی شده‌اند که از این میان تاکنون ۱۱۸۴ داوطلب آقا و ۱۸۴۰ داوطلب خانم پذیرش شده‌اند و ارزیابی داوطلبان باقی‌مانده نیز در روزهای آتی انجام خواهد شد.