به گزارش پایگاه خبری پیداگرنیوز، رئیس‌جمهور در اجلاس بین‌المللی مقابله با توفان‌های ماسه و گرد و غبار گفت: حفاظت از محیط زیست صرفا مربوط به یک کشور و یک منطقه نیست.   رئیس‌جمهور صبح شنبه در «اجلاس بین‌المللی مقابله با توفان‌های ماسه و گرد و غبار» گفت: طبیعت در اختیار انسان‌هاست اما برای بهره‌برداری از […]

به گزارش پایگاه خبری پیداگرنیوز، رئیس‌جمهور در اجلاس بین‌المللی مقابله با توفان‌های ماسه و گرد و غبار گفت: حفاظت از محیط زیست صرفا مربوط به یک کشور و یک منطقه نیست.

 

رئیس‌جمهور صبح شنبه در «اجلاس بین‌المللی مقابله با توفان‌های ماسه و گرد و غبار» گفت: طبیعت در اختیار انسان‌هاست اما برای بهره‌برداری از مواهب آن باید قوانین و قواعد حاکم بر طبیعت رعایت شود؛ چرا که اگر قوانین حاکم بر دریاها، جنگل‌ها و کلیت طبیعت نادیده گرفته شود، خطرات ناشی از آن همه موجودات و طبیعت را در بر می‌گیرد.

 

سید ابراهیم رئیسی ضمن ابراز امیدواری نسبت به این‌که این نشست برای همفکری، هم‌اندیشی و تدبیر مشترک درباره موضوع مهم حفاظت از محیط زیست مبارک باشد، گفت: امروز حفاظت از محیط زیست یک مسئله و دغدغه‌ای عمومی و نه صرفا مربوط یک کشور و منطقه خاص است و تهدیدهای ناشی از آسیب به محیط زیست برای جان انسان‌ها و امنیت غذایی همه کشورها و دغدغه‌مندان را به هفکری و همکاری وا داشته است.

 

وی با تاکید بر این‌که «خداوند طبیعت را بر محور قوانین و قواعدی خلق کرده است که نقض آنها باعث آسیب به محیط زیست می‌شود»، افزود: طبیعت در اختیار انسان‌هاست اما برای بهره‌برداری از مواهب آن باید قوانین و قواعد حاکم بر طبیعت رعایت شود، چرا که اگر قوانین حاکم بر دریاها، جنگل‌ها و کلیت طبیعت نادیده گرفته شود، خطرات ناشی از آن همه موجودات و طبیعت را در بر می‌گیرد.

 

وی اظهار داشت: انسان‌ها و همه دولت‌ها، سازمان‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای و نیز دغدغه‌مندان حفاظت از محیط زیست موظف به شناخت و تلاش برای رعایت بیشتر قوانین و قواعد حاکم بر طبیعت هستند.