به گزارش پایگاه خبری پیداگرنیوز، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با صدور بیانیه‌ای به مناسبت گرامی داشت هفته پدافند غیر عامل اعلام کرد: سازمان‌ها و مراکز تابعه وزارت دفاع با درک عمیق از تمامی تهدیدات، اقدامات پدافند غیرعامل را سرلوحه کار خود قرار داده است. وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با صدور بیانیه‌ای […]

به گزارش پایگاه خبری پیداگرنیوز، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با صدور بیانیه‌ای به مناسبت گرامی داشت هفته پدافند غیر عامل اعلام کرد: سازمان‌ها و مراکز تابعه وزارت دفاع با درک عمیق از تمامی تهدیدات، اقدامات پدافند غیرعامل را سرلوحه کار خود قرار داده است.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با صدور بیانیه‌ای به مناسبت گرامی داشت هفته پدافند غیر عامل اعلام داشت: سازمان‌ها و مراکز تابعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با درک عمیق از تمامی تهدیدات و به ویژه  تهدیدات نوین، همگام با سایر سازمان‌های نیروهای مسلح اقدامات پدافند غیرعامل را سرلوحه کار خود قرار داده است.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

مسئله پدافند غیر عامل مسئله بسیار مهمی است و هر روزی که می‌گذرد بر اهمیت پدافند غیر عامل افزوده می‌شود.

حضرت امام خامنه‌ای فرماندهی معظم کل قوا (مدظله‌العالی)

راهبرد جمهوری اسلامی ایران در مقابله قاطعانه با تهدیدات، متکی بر دفاع همه‌جانبه می می‌باشد، لذا می‌بایست از تمامی مؤلفه‌های قدرت ملی در امر تأمین حداکثری منافع و امنیت ملی بهره‌برداری نمود.

پدافند غیرعامل به عنوان مکمل، از زمره بهترین روش‌های دفاعی است که کاهش آسیب‌پذیری زیرساخت‌های ملی و مراکزحیاتی، حساس و مهم را تأمین نموده و تداوم فعالیت‌های ضروری و در نهایت پایداری ملی را به دنبال دارد.

درسیاست‌های کلی نظام نیز بر پدافند غیرعامل به عنوان مجموعه اقدامات غیرمسلحانه که موجب افزایش بازدارندگی،کاهش آسیب‌پذیری‌ها، ارتقاء پایداری ملی، تداوم فعالیت‌های ضروری و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن می‌گردد، تأکید شده است.

در این راستا نقش بی‌بدیل نیروهای مسلح در این حرکت پیش رونده و پیش برنده قابل توجه و حائز اهمیت خواهد بود. سازمان‌ها و مراکز تابعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با درک عمیق از تمامی تهدیدات و به ویژه  تهدیدات نوین، اقدامات پدافند غیرعامل را سرلوحه کار خود قرار داده و با آمادگی و هوشیاری کامل، ضمن شناسایی، رصد و پایش تهدیدات و روند تغییرات آن‌ها، با تکیه بر اصول و ملاحظات مربوط، در جهت تحقق اهداف پدافند غیرعامل به عنوان بخشی از بدنه نیروهای مسلح اقدام نموده است.

بدین وسیله فرا رسیدن هفته پدافند غیرعامل را به تمامی همکاران محترم حوزه دفاعی و خصوصا شبکه پدافند غیرعامل کشور تبریک عرض نموده و برای همه تلاشگران این عرصه که در حفظ و بقای زیرساخت‌ها و امنیت پایدار مراکز محوری دفاعی جمهوری اسلامی ایران لحظه‌ای درنگ و سستی به خود راه نداده‌اند، آرزوی موفقیت و سربلندی دارم.

امید است با استعانت از خداوند متعال و تحت رهبری مقام معظم فرماندهی کل قوا حضرت امام خامنه‌ای عزیز (مدظله‌العالی)، اقدامات اساسی در جهت نیل به آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی در تمانی زمینه‌ها تحقق یابد.