به گزارش پایگاه خبری پیداگرنیوز، دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی به‌ مناسبت فرا رسیدن سالگرد قیام خونین پانزدهم خرداد بیانیه‌ای صادر کرد.   دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به‌مناسبت فرا رسیدن سالگرد قیام خونین پانزدهم خرداد بیانیه‌ای صادر کرد.، متن بیانیه به شرح ذیل است:   بسم الله الرحمن الرحیم   فرهنگ ریشه‌دار تشیع در ردای […]

به گزارش پایگاه خبری پیداگرنیوز، دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی به‌ مناسبت فرا رسیدن سالگرد قیام خونین پانزدهم خرداد بیانیه‌ای صادر کرد.

 

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به‌مناسبت فرا رسیدن سالگرد قیام خونین پانزدهم خرداد بیانیه‌ای صادر کرد.، متن بیانیه به شرح ذیل است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

فرهنگ ریشه‌دار تشیع در ردای غرورآمیز عشق به خدای متعال و شور شهادت، در همه اعصار تاریخ این امر قدسی را به اثبات رساند که «محرم حسینی» سرآغاز پیروزی در پیروزی است؛ هرچند فلسفه غربت شهادت در مسیر این مجاهدت‌ها، چشیدن شهد شیرین رضای خدای متعال و پیروزی خون بر شمشیر است.

 

ملت مسلمان و متدین ایران اسلامی در غربتی سخت و مظلومانه، در چنین روزی گلبانگ آزادی را با شهد شیرین شهادت همراه نمودند، پانزدهم خرداد سال هزار و سیصد و چهل و دو، بی‌تردید محرمی برای حق‌طلبان ایران بود که بارز ترین تجسم سه‌گانه «ملت»؛ «رهبری» و «شور شهادت‌» را در تاریخ انقلاب اسلامی ایران جاودانه کرد. بیان تسلیت و تعزیت؛ در مقابل شکوهمندی عظمت روح شهیدان قیام پانزدهم خرداد واژگان ناچیزی است چرا که با نثار خون پاک‌شان، پلی به بهمن پنجاه و هفت و کاشت نهال انقلاب به دست امامشان حضرت امامشان حضرت روح الله(ره) زدند. پلی که قیام حسین ابن علی علیه‌السلام را به قیام خمینی کبیر رحمت الله علیه متصل نمود.

 

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با گرامیداشت یاد و خاطر همه شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، خصوصا شهدای جاویدان پانزدهم خرداد سال یکهزار و سیصد و چهل دو، به روح بزرگشان صلوات و درود فرستاده و از مردم شهیدپرور و حماسه‌ساز ایران اسلامی دعوت می‌نماید تا همگام با امت حزب‌الله در مراسمات این روز بزرگ شرکت نمایند.