به گزارش پایگاه خبری پیداگرنیوز،مدیرکل دفتر فنی استانداری اصفهان از ارائه تسهیلات بانکی با هدف خروج واحد‌های آجرپزی به شعاع ۵۰ کیلومتری در اصفهان خبرداد. محمد یوسف‌زاده گفت: نخستین جلسه تعاملی انتقال کوره‌های آجرپزی از شعاع ۵۰ کیلومتری شهر اصفهان و بهینه‌سازی فرایند تولید آجر مطابق با استاندارد‌های زیست محیطی با مشارکت واحد‌های مختلف صنفی […]

به گزارش پایگاه خبری پیداگرنیوز،مدیرکل دفتر فنی استانداری اصفهان از ارائه تسهیلات بانکی با هدف خروج واحد‌های آجرپزی به شعاع ۵۰ کیلومتری در اصفهان خبرداد.

محمد یوسف‌زاده گفت: نخستین جلسه تعاملی انتقال کوره‌های آجرپزی از شعاع ۵۰ کیلومتری شهر اصفهان و بهینه‌سازی فرایند تولید آجر مطابق با استاندارد‌های زیست محیطی با مشارکت واحد‌های مختلف صنفی تولیدکننده آجر در استانداری اصفهان تشکیل شد.

وی افزود: در این جلسه تعهد اخذ شده از بیش از ۱۱۰ کوره آجرپزی مبنی بر تعیین تکلیف خط تولید مطابق با استاندارد‌های محیط زیست یا انتقال به شعاع خارج از ۵۰ کیلومتر در سر رسید ۵ ساله بررسی شد.

مدیرکل دفتر فنی استانداری اصفهان گفت: با توجه به پایان زمان ۵ ساله تعهد اخذ شده، مقرر شد با مشارکت اصناف تولیدکننده، حداکثر ۶ ماه مدارک و مستندات مربوط به این واحد‌ها بررسی و در صورت عدم انطباق با معیار‌های زیست محیطی و اصلاح خط تولید این واحد‌ها تعطیل و به خارج از شعاع ۵۰ کیلومتر شهر اصفهان منتقل شوند.

وی ادامه داد: در این جلسه همچنین به طور موردی با مشارکت شهرداران و تعامل با واحد‌های تولیدکننده آجر در راستای ایجاد ارزش افزوده برای زمین‌ها و کوره‌های موجود با واگذاری تسهیلات جهت انتقال کوره‌ها تصمیم‌گیری شد.

یوسف زاده گفت: فعالان این حوزه باید تا پایان سال برای تهیه نقشه‌های مربوطه و مراجعه به اداره کل محیط زیست استان و یا استانداری اصفهان برای انتقال واحد آجرپزی به خارج از شعاع اقدام کنند، تا مشمول استفاده از تسهیلات مربوط به انتقال کوره‌ها و تعیین کاربری و حق تفکیک مشخص شده جهت زمین موجود می‌شوند